ابزارهای اندازه گیری دقیق, ترکمتر

6 ترفند خرید بهترین ترکمتر

6 ترفند خرید بهترین ترکمتر

6 ترفند برای خرید بهترین ترکمتر

عوامل مهم و تاثیر گذار در عملکرد ترکمتر عبارتند از: برند محصول ، دقت و کیفیت ساخت ، کارایی محصول ، نوع طراحی، کالیبره بودن ، کشور سازنده و دارای استانداردهای جهانی بودن ، نوع جعبه و بسته بندی، وجود قطعات یدکی و فروشگاه عرضه کننده، قیمت و …. می باشد.

1-برند ترکمتر

برند هر کالایی نشانه هایی آشکار از کیفیت و دوام را ارایه می دهد، مخصوصا اگر مدت زمان زیادی در بازار حضور داشته باشد. برندهای اروپایی و امریکایی مانند ترکمترهای نوربار (NORBAR)، هزت  (HAZET)، اسنپ ان (SNAP ON) ، گدور (GEDORE)، اشتایول (STIWELL) و …بسیار عالی هستند ولی با توجه به موقعیت ما در ایران قیمت های بسیار بالا و گاها دست نیافتنی دارند و تقریبا ارایه خدماتی ندارند یا در هنگام دسترسی به قطعات، بسیار گران خواهد بود. برندها برای حفظ اعتبار نام، از کیفیت محصولات خود مراقبت مستمر می نمایند و روش ساخت و آزمایشات کالیبراسیون آنها قابل اتکا و معتبر است.

به طور کلی خریداران ایرانی مشتاق به کالاهای هستند که کیفیت خوب و قیمت مناسب تری داشته باشند. از این رو خواسته عمومی مشتریان با کالاهای جایگزین آسیایی و تحت لیسانس، قابل اجابت است. از حدود  20 سال گذشته، مبدا و سر چشمه اکثر ابزار آلات مصرفی در دنیا، کشور تایوان است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله راهنمای خرید ترکمتر مراجعه فرمایید. به عنوان مثال ترکمترهای فورس FORCE  و ترکمتر های هزبرن HEZBURN که  هر دو ساخت تایوان هستند و به ترتیب تحت لیسانس آلمان و سوئد و بالاترین سطح کیفیت ساخت در انواع مشابه را دارند و همچنین در قیاس با انواع ابزارآلات غربی در حین کارایی یکسان دارای قیمت مناسب تری هستند و چندین سال است که در بازار ایران عرضه می شوند. ساخت و عرضه انواع ترکمتر و مولتی پلایر تخصص ویژه ی برند هزبرن HEZBURN می باشد.

ترکمتر

گروه ترکمترهای ما را بررسی کنید

شما می توانید پس از تعیین نوع ترکمتر مورد نیاز خود با اطمینان به سراغ انواع محصولات فورس و هزبرن رفته و از کیفیت مطلوب و خدمات پس از فروش آنها بهره مند شوید.

 

2-بررسی ظاهری ترکمتر

در دست گرفتن و لمس هر وسیله ای می تواند به خریدار کمک کند که اطلاعات متعددی از محصول را استخراج کند. آچار گشتاور محصولی است که به جعبه خیلی خوب و با کیفیت برای نگه داری طولانی مدت نیازمند است. اصولا برای هر محصولی، کیفیت بسته بندی نمایان گر اهمیت محصول است.

لمس فیزیکی بدنه ترکمتر نیز باید حس یکنواختی آبکاری و بدون زوائد زیر دستتان به شما بدهد، در اصطلاح بدنه ای سافت SOFT  داشته باشد.

قسمت های مکانیکی آچار ترکمتر هم باید به خوبی عمل کند، در ترکمترهایی که گشتاورشان با چرخاندن بخشی از دسته تنظیم می شود، باید عمل چرخش راحت باشد. البته نو بودن ابزار را باید در نظر بگیرید، انواع مرغوب ترکمتر پس از مدت کوتاهی استفاده، نرمتر از روز ابتدایی کار می کند.

 

3-برگه کالیبراسیون ترکمتر

یکی دیگر از نکات مهم انتخاب ترکمتر می باشد. این برگه به عنوان شناسنامه محصول، توسط سازنده آن، داخل جعبه گذاشته شده است. داخل این برگه نتایج تست هایی که قبل از بسته بندی محصول در محل ساخت انجام گرفته، ثبت شده است. در واقع تولید کننده، ضریب خطای عملکرد ابزار را داخل برگه اعلام می کند. در یک ترکمتر استاندارد سایز بزرگ، به طور کلی خطای زیر 5 درصد قابل قبول می باشد. در ترکمترهای کوچک تر خطای زیر 3 درصد، استاندارد است.

در ترکمترهای با اصالت و مرغوب جدید، یک شماره سریال منحصر به فرد، روی دسته ابزار و  عینا روی برگه کالیبراسیون ، ثبت شده است که نمایانگر بررسی و آزمایش تک به تک ترکمتر ها، توسط تولید کننده است. برگه کالیبراسیون یا ترکمتر بدون شماره سریال، اعتبار خاصی ندارند هر چند این مساله ممکن است در برخی از ترکمترهای قدیمی تر رعایت نشده باشد.

 

4-قطعه یدکی و خدمات پس از فروش ترکمتر

نکته مهم خرید ترکمتر است که باید بررسی نمایید . امکان تامین قطعات یدکی توسط نمایندگی های عرضه در ایران و قابل تعمیر بودن آن دارای اهمیت بسیاری می باشد.

 

یدکی ترکمتر

یدکی ترکمتر

5-فروشگاه عرضه کننده ترکمتر

  اینکه ابزار خود را از کجا تهیه می کنید نقش زیادی در خرید کالای با اصالت، دریافت اطلاعات درست  و خدمات پس فروش ایفا خواهد کرد. ابزارآلات نقش مکمل و اساسی در ارایه کیفیت خدمات یک تعمیرکار دارد. نیاز به یادآوری نیست که آچار ترکمتر یا آچار گشتاور یکی از گل های سر سبد هر تعمیرگاهی است. پیشنهاد می کنیم ابزارآلات خود را از ابزار فروشی های متخصص و حرفه ای تهیه کنید، این رویکرد برای خریداران منافع آشکار و پنهان زیادی در بر خواهد داشت.

 

6-قیمت ترکمتر

واقعیت این است که ابزار ارزان در عالم کار حرفه ای معنی ندارد. بهتر است ملاک انتخاب را به ترتیب: کیفیت ساخت، کارآیی عالی و دقت محصول قرار دهیم و بعد محصول یا برند مشخصی که انتخاب کردیم را در میان عرضه کنندگان مقایسه قیمتی نماییم. غالبا در ایران مسیر عکس طی می شود و مصرف کننده با لبیک گفتن به تفکر سودجویانه عده ای در بازار، از همان ابتدا حق داشتن و در اختیار گرفتن محصول مرغوب تر را از خود سلب می کند. باید خاطر نشان کنیم که در ساخت و عرضه هر محصولی از جمله ترکمتر، قیمت تابعی است از تک تک قطعات و پروسه تاثیر گذار در ساخت آن می باشد. بعضی از تولیدکنندگان در جهت کاهش هزینه تولید، گاها بخشی از پروسه استاندارد تولید را تغییر داده یا حذف می کنند که مستقیما روی قیمت محصول اثر گذاشته و ارزان تر عرضه می شوند ولی مصرف کننده ی سر خوش از خرید ارزان، هزینه ی پنهان را در حین استفاده می پردازد. مشاهده قیمت های تا حدودی متفاوت بین عرضه کنندگان در بازار، امری عادیست ولی مطمئنا تفاوت قیمت غیر منطقی دلایل متعددی دارد. برای خرید ابزار اندازه گیری دقیق بر روی لینک کلیک نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *