ابزارهای اندازه گیری دقیق, ترکمتر

راهنمای خرید ترکمتر

راهنمای خرید ترکمتر

راهنمای خرید ترکمتر ( آچار گشتاور )

در مقاله های قبلی درباره اینکه ترکمتر چیست ؟  توضیحاتی داده بودیم همچنین برای شما بیان کردیم که انواع ترکمتر ها چه هستند و در کل کاربرد اصلی آن چیست.متوجه شدیم که هر ترکمتر بنا به نوع استفاده باید بر روی گشتاور خاصی تنظیم گردد تا بهترین کارایی را ارائه دهد. و اما در این مطلب به این موضوع میپردازیم که با تمام ویژگی های خاص این محصول و گستردگی آن دقیقا چه ترکمتری خریداری کنیم؟

چه ترکمتری مناسب کار من است؟

  1. در ابتدا باید بدانید پیچ های با اهمیتی که شما در حین کار می بندید، به چه گشتاوری هایی برای بستن نیازمندند. در این صورت بازه مورد نیاز خود را پیدا کرده و یک مرحله اصلی به انتخاب ترکمتر نزدیک خواهید شد. ممکن است یک ترکمتر یا چند ترکمتر با بازه های گشتاوری مختلف نیاز شما را برآورده نمایند.

 

  1. موضوع بعدی نوع کار شماست. اطراف محل بستن پیچ چه محدودیت های خاصی ممکن است، مانع شما بشوند؟ برای راحت ترکردن پاسخ، به جواب پرسش بعدی فکر کنید:  اگر درحالت عادی ( بدون ترکمتر ) می خواستید پیچ ها را ببندید از چه آچاری استفاده می کردید؟ آچار جغجغه با بکس؟ آچار تخت یا رینگی؟ پیچ گوشتی یا بیت ( سری پیچ گوشتی ) ؟ یا …  با جواب دادن دقیق به این سوال نوع ترکمتر شما مشخص می شود. مثلا می توانید از فروشنده بخواهید ترکمتری شبیه به یک دسته بکس ثابت به شما بدهد یا ترکمتری بخواهید که مانند پیچ گوشتی باشد یا ترکمتری لازم داشته باشید که جغجغه ای باشد و …

به صورت عادی محدوده ی گشتاوری که ترکمتر های دستی پوشش می دهند، از صفر تا 3000 نیوتن متر می باشند. ( البته استثنا هایی هم وجود دارد. ) طبیعتا اندازه های کوچک گشتاوری، دارای طول دسته های کوتاه و گشتاورهای سنگین دارای طول دسته بلند ( گاهی چند تکه ) و گاها بیشتر از 3 متر هم می باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل استفاده از آچار گشتاور      

برای دستیابی به گشتاورهای بیش از 1000 نیوتن متر  و حل مشکل بلندی طول دسته ترکمتر، می توانید از ترکیب ترکمتر با یک وسیله دیگر بنام مولتی پلایرTorque MultiPlier  استفاده نمایید، برای اطلاعات بیشتر در این خصوص  اینجا را کلیک کنید.

همچنین راه حل جایگزین دیگر برای بلندی طول دسته ترکمتر و دستیابی به گشتاورهای سنگین، بهره گرفتن از  ترکمترهای الکتریکی ، هیدرولیک یا پنوماتیک می باشد. برای دیدن این نوع محصولات و دریافت اطلاعات اینجا را کلیک کنید.

اگر در مرحله انتخاب نوع ترکمتر مناسب برای کار خود سوالی داشتید، با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید تا با مشاوره، نوع ترکمتر مطمئن تر و کارامد تری را برگزینید. همچنین می توانید برای خرید انواع ابزار اندازه گیری دقیق بر روی لینک کلیک نمائید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *