جعبه ابزار و کیف ابزار

لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین

لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین

لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین

لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین باید همیشه همراه شما باشند، چراکه ممکن است در طول مسیر اتفاقی بیافتد و نیاز به استفاده از ابزارآلات داشته باشید. اگرچه تعمیر خودرو کار هرکسی نیست و نیاز ابزارآلات ویژه و تخصصی دارد، اما بعضی از کارهای ساده با استفاده از ابزارآلات ساده موجود در کیف ابزار قابل انجام هستند. ممکن است ندانید که چه لوازمی برای جعبه ابزار ماشین ضروری هستند و کدام‌یک از ابزارآلات مربوط به جعبه ابزار را باید خریداری کنید.

در این مقاله از ابزار مال قصد داریم انواع لوازم جعبه ابزار ماشین را به شما معرفی کنیم تا با خرید هر یک از این لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین با خیالی آسوده به سفر بروید. چراکه همیشه در صورت لزوم ابزار موردنیاز خودتان را همراه خواهید داشت. از لوازم جعبه ابزار ماشین می‌توان به انواع آچار و پیچ‌گوشتی، کابل بکسل، کابل شارژی باتری، چسب مخصوص فلز و پلاستیک، چراغ‌قوه، علائم هشداردهنده و … اشاره کرد. در ادامه هر یک از این ابزار را به‌صورت جداگانه بررسی می‌کنیم.

لوازم جعبه ابزار ماشین

لیست لوازم جعبه ابزار ماشین شامل وسایلی هستند که هنگام پنچری خودرو و یا تمام شدن باتری از آن‌ها استفاده می شود. انواع کیف ابزار برای قرار دادن ابزارآلات مورد نیاز خودرو در بازار موجود هستند و شما می توانید با توجه به تعداد ابزار مورد نیاز خود یکی از انواع کیف های ابزارآلات را خریداری کنید و از جمله وسایل مورد نیاز برای جعبه ابزار خودرو می توان پیچ گوشتی، کابل بکسل، کابل شارژ باتری و … اشاره کرد.

لوازم جعبه ابزار ماشین

انواع آچار و پیچ گوشتی

انواع آچار و پیچ گوشتی با توجه به ساختار آن ها متفاوت هستند. دسته، میله یا محور و سری پیچ گوشتی جز عواملی هستند که کاربرد انواع پیچ گوشتی را مشخص می کند. آچار ها نیز با توجه به سری های مختلفی که دارند کاربرد های متنوعی دارند و هر یک به درد یک کار می خورند.

برخی از آچار ها همه کاره هستند و می توان از آن ها برای انجام بسیاری از کارهای مربوط به تعمیرات استفاده کرد. آچار چرخ نیز یکی از ابزار مورد نیاز برای جعبه ابزار ماشین است. چراکه هنگام پنچری از آچار چرخ استفاده می شود.

قرار دادن یک آچار فرانسه نیز در جعبه ابزار خودرو بسیار ضروری است، چراکه ممکن است در محلی باشید و نیاز به استفاده از آچار فرانسه داشته باشید. به این صورت می توانید از آچار های موجود در جعبه ابزار خودروی خودتان استفاده کنید. آچار های رینگی و آچار های سرتخت نیز در جعبه ابزار خودرو به کار می آیند؛ بنابراین باید هنگام تهیه لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین انواع آچار و پیچ گوشتی مورد نیاز خودتان را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید : ابزارهای مکانیکی و گاراژی

کابل بکسل

کابل بکسل یکی از ابزارآلات مورد نیاز و لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین است. اگر به هر دلیلی ماشین شما دچار مشکل شود و دیگر قادر به حرکت کردن نباشد، می‌توانید با سیم بکسل یا همان طناب فولادی ماشین خود را به حرکت در آورید. برای این کار باید یک ماشین دیگر وجود داشته باشد که کابل بکسل را به آن ببندید تا خودروی شما را بکشد. کابل بکسل با توجه به نوع کاربرد از مواد مختلفی ساخته می شود و برای کشش و جابجایی اجسام سنگین مورداستفاده قرار می گیرد.

 کابل شارژی باتری

 کابل شارژی باتری

کابل شارژی باتری یا کابل اتصال باتری خودرو نیز یکی از لوازم جعبه ابزار ماشین است که وجود آن در هر ماشینی ضروری است. هنگامی که باتری ماشین به هر دلیلی خراب می شود، با استفاده از یک کابل شارژی باتری می توانید باتری به باتری کنید و مجدداً خودروی خودتان را روشن کنید.

انواع مختلف کابل شارژی باتری با توجه به مقدار جریان و آمپر باتری تقسیم‌بندی می‌شود. برخی از انواع کابل شارژی باتری مناسب برای باتری های ۵۰۰ آمپری، برخی دیگر برای باتری های ۶۰۰ آمپری، برخی دیگر باتری های ۸۰۰ و برخی از کابل ها مخصوص باتری های ۱۰۰۰ آمپری هستند.

بیشتر بخوانید : ابزارهای دستی و عمومی

چسب مخصوص فلز و پلاستیک

چسب مخصوص فلز و پلاستیک از جمله وسایل مورد نیاز برای جعبه ابزار ماشین است. انواع برند های مختلف، چسب های با کیفیت و قوی تولید می کنند که در جعبه ابزار ماشین مورد نیاز هستند. برخی از این چسب ها برای چسباندن فلز و برخی برای پلاستیک و برخی از چسب ها همه کاره هستند و به درد هر کاری می خورند؛ بنابراین وجود آن ها در جعبه ابزار ماشین ضروری است.

چراغ قوه

انواع چراغ قوه جزء وسایل پرکاربرد و ضروری در منزل و خودرو هستند. تصور کنید در جای تاریکی هستید و برای تعمیر و دیدن داخل کاپوت ماشین نیاز به یک منبع نور دارید. اگر یک چراغ قوه، چراغ شارژی یا هدلایت شارژی همراه خودتان داشته باشید هیچ مشکلی نخواهید داشت.

انواع مختلف چراغ قوه در فروشگاه های ابزارآلات به فروش می‌رسند که هر یک کاربردهای متفاوتی دارند. برخی از آن ها نسبت به انواع دیگر دارای مزایایی هستند. به عنوان مثال یک چراغ قوه پیشانی یا هدلایت شارژی بسیار کاربردی تر از چراغ قوه هایی هستند که باید با دست آن ها را نگه دارید.

چراکه هنگام تعمیر و استفاده از ابزارآلات دیگر نمی توانید یک چراغ قوه را هم با دست خودتان نگه دارید بنابراین می توانید با قرار دادن یک چراغ قوه پیشانی روی سر به راحتی از نور آن بهره مند شوید. تا اینجا متوجه شدیم که چراغ قوه یکی از لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین است.

 علائم هشدار دهنده

علائم هشدار دهنده خودرو به صورت یک مثلث متوازی الاضلاع هستند که حاشیه آن ها دارای رنگ های متفاوتی با وسط مثلث است. این علائم هشدار دهنده برای این هستند که هنگام خراب شدن خودرو یا توقف در قسمت های خطرناک جاده از آن ها استفاده کنید تا راننده های دیگر متوجه خطر شوند. معمولاً رنگ علائم هشدار دهنده شبرنگ هستند تا در شب و مکان های تاریک نیز توسط خودروهای دیگر دیده شوند. وجود علائم هشدار دهنده در داخل جعبه ابزار خودرو بسیار ضروری است.

 علائم هشدار دهنده

 خرید کیف ابزار

خرید کیف ابزار و انواع لوازم ضروری برای جعبه ابزار ماشین یکی از کارهایی است که هر شخصی باید انجام دهد. چراکه در مسافرت های طولانی ممکن است نیاز به انواع جعبه ابزار داشته باشید، اما قرار دادن انواع ابزارآلات به صورت پراکنده هم ظاهر ماشین شما را نا مرتب می کند و هم امکان گم شدن این وسایل وجود دارد. قرار دادن آن ها به صورت منظم در یک کیف ابزار باعث می شود تا همیشه در دسترس باشند و به راحتی بتوانید در مواقع لزوم از لوازم جعبه ابزار ماشین استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *